نتایج جستجو برای عبارت :

صحنی که رواق شد

به منظور دسترسی به این رواق دو ورودی اصلی از طریق بست های شیخ طوسی و شیخ حر عاملی طراحی شده است همچنین از طریق چهار ورودی فرعی از صحن انقلاب، رواق های الله وردیخان، دارالولایه و دارالاجابه قابل دسترسی است. رواق دارالحجه دارای ۱۸۲ ستون به ارتفاع ۷ متر و فاصله میان ستونها ۸ متر می باشد جداره این رواق به صورت ازاره سنگ و با تزییناتی چون گچبری، آیینه کاری، طلا ونقره کاری،  نقاشی و رنگ آمیزی آراسته شده است
 عکس زیبایی که می‌بینید و آن را ابراهیم ذهبی معروف به سیاح گرفته، متعلق است به صحن پهلوی پیش از بازسازی. صحنی که پس از بازسازی در دوره شکوهمند جمهوری اسلامی به نام صحن امام خمینی(ره) مزین شده است و اکنون به عنوان بزرگ‌ترین رواق حرم مطهر رضوی

باور کنم؟
که این تویی؟
که این کبوتر راه بازگشت را بلد بود و بر نمی گشت؟
کم کم باور کرده بودم که از تو برای من نامی مانده؛
و در جایی، برای زنی، مادری، آرزومندی،
یا برای شهری... شهید گمنامی!
باور نمی کنم..
تو باور می کنی؟
که این منم، این چنین آرام؟
منتظری که ساعتی از نبودنت را تاب نمی آورد.
زبانم گلایه دارد اما تو باز آرام چشم هایم را گوش کن
رواق منظر چشم من آشیانه توست،
کرم نما و فرود آ که خانه خانه توست

خب! این وبلاگ قراره که چی باشه؟ قراره یه جایی باشه که روند فکری من، و چیزایی که برام مهم‌ان توش نوشته بشن و یه تمرینی باشه برای نویسندگی‌ام. بازتابی باشه از هر روزم.
قرار نیست که از توش هیچ شاهکار، و هیچ ناتور دشتی در بیاد. قراره که یه جا برای حرف زدن و لذت بردن از نوشتن باشه، همین و بس.
اسمش چرا رواقه؟
این وبلاگ از نظر سنتی رواق نیست، مجموعه فضای شکل گرفته از تکرار طاق‌ها نیست. نه قراره وامدار سنت باشه، و نه وامدار تجدد - بلکه این اسم به روا
۶۶- کرم نما و فرود آ رواق منظر چشم من آستانه تست     کرم نمای و فرود آ که خانه خانه تست به لطف خال و خط ا زعارفان ربودی دل   لطیفه های عجب زیر دام و دانه تست دلت به وصل گل ای بلبل سحر خوش باد   که درچمن همه گلبانگ … کرم نما و فرود آ- رواق منظر چشم من آشیانه توست – غزل ۳۴
منبع : فالگیر
بانوان خدمه و خادمیار در رواق‌های مخصوص خواهران علاوه بر خدمت در بخش کفشداری در 9 حوزه تطهیر، سقایی، خدمت صندلی تاشو، انواریاری، غبارروبی، مهریاری، تحویل چادر، جاروبرقی و نیز انتظامات نماز در صحن‌های مرکزی خدمت می‌کنند.وی با اشاره به تحویل دو مسئولیت جدید تحویل چادر به زائران در بیت‌های تطهیر و کفشداری‌های بانوان و همچنین انتظامات نماز در صحن‌های مرکزی افزود: خواهران خدمه در مناسبت‌هایی همچون شب‌های قدر با توجه به افزایش جمعیت زائ
شرکت رواق ایمن چوب" RIC" با ساختاری کاملا علمی ، دیدگاه صنعتی و با استفاده از نیروهای تحصیل کرده، کارآزموده و حرفه ای بعد از دو سال مطالعه فشرده و عملیاتی اقدام به طراحی ، نمونه سازی و تولید درب های تمام چوب یا چوب توپر با مشخصات و استاندارد های بین المللی نموده و افتخار این را دارد که اولین تولید کننده درب ضد سرقت کاملا چوبی ، با تیراژ بالا در ایران باشد.
روند صنعتی سازی شرکت رواق ایمن چوب" RIC"
حرم امام رضا
آیا تا به حال به معنای حرم فکر کرده‌اید؟حرم ریشه عربی دارد و به معنای مکانی مقدس است.حرم امام رضا (علیه السلام) در مشهد مقدس واقع شده است.وجود مرقد مطهر و پاک امام رضا در مشهد باعث شده است که این شهر پایتخت معنوی ایران شناخته شود.این مکان یکی از بهترین و آرامش‌بخش‌ترین مکان‌ها برای ما مسلمانان و ایرانیان است.سالانه 20 میلیون‌ زائر از سراسر دنیا رزرو هتل در مشهد را انجام می‌دهند و برای زیارت هشتمین امام شیعیان راهی مشهد می‌شو
هدف ما ایجاد محیطی برای بهتر شدن زندگی شما است. شرکت رواق ایمن چوب" RIC" با تلفیق روش های مدرن و سنتی راه هایی را برای افزایش عملکرد طراحی و تولید محصولات خود ایجاد کرده است تا با حداکثر توان و انرژی و به کار گیری کادر مجرب محصولی زیبا و مستحکم والبته بی نظیر را برای ارائه به شما مشتریان گرامی تولید نماید.
شرکت رواق ایمن چوب" RIC" محصولی بر گرفته از دامان طبیعت را با هنر و صنعت روز دنیا آمیخته و در نهایت درب های ضد سرقتی تمام چوب که حس گرما و زندگی ر
تفاوت دیگر این درب ها با یکدیگر در وزن آن ها است.
هرچه وزن درب بیشتر باشد نشان دهنده بیشتر استفاده شدن فلزی در ساختار آن می باشد و در هنگام حادثه درب ضد سرقت استقامت بیشتری خواهد داشت هرچند وزن مطلب مهمی در درب ضد سرقت است و می تواند اثبات وجود سازه فلزی پشت رویه درب باشد که از دید مشتری خارج است .
وزن درب ضد سرقت تولیدی شرکت رواق ایمن چوب " RIC"
رضایت از محل سکونت و امنیت از عوامل بسیار مهم در رضایت فرد از زندگی خویش است و معادل حس رضایتی است که فرد ازمسکن فعلی یا محل کار خود تجربه می کند. امروزه به دلیل زندگی مدرن، انسان زمان کمتری برای پرداخت و رسیدگی به آرامش روح و روان خود دارد ؛ بنابراین با ایجاد محیطی امن و زیبا این آرامش را غیرمستقیم و از طریق ناخوداگاه می تواند کسب کند. افزایش امنیت محل کار و محیط زندگی یک روش ساده برای حس رضایت و آرامش بیشتر است.
همراهان گرامی شرکت رواق ایمن چ
اقا دیروز بیان برای من پوکیده بود.
خدارو شکر درست شده امروز.
فقط خلاقیت ذهن من هنگام یک اتفاق تازه رخ دادن:/
ان تا احتمال ذهنم تراشیده اعم از اینکه جدی عن اومده هک کرده وبلاگمو://
بیخیال بابا
بچه ها امروز با داداشم رفتیم خرید.
خییلی خوش گذشت
یه مغازه باحال نزدیک خونه پیدا کردم و کلی هول شدم و خرید کردم و خوشحححالم.
و البته برگ هایم از گوش دادن پادکست رواق ریخته است.
قسمت ۸
خیلی ترسناک
والا ما نفهمیدیم هنوز ...
خدا آخر عاقبت مون رو بخیر کنه
 ساعت پنج صبح در چهارباغ، ده شب در اکباتان، دو نیمه شب روی پشت‌بام. در آسمان به دنبال تو می‌گشتم. رواق به رواق خراسان، از صحن جدید تا پنجره فولاد، سقاخانه، کاشی‌کاری‌ها. دوان در شبستان‌های مسجد گوهرشاد، دوان در زانو بغل گرفتن‌های زیر طاق ایوان مقصوره. سال‌ها دویده‌ام تا تو. آغازش را حتی یادم نمی‌آید. 
از حیاط خانه‌ی کوچه باغ امیریه‌ی تهران، نگاه می‌کردم از بین برگ‌های پهن تیره و در میان آبی‌ها نور را می‌جستم که او خودش از پشت دانه‌

دست از سر خودم بر نداشته ام . دمار از روزگار خودم در آورده ام و سختی ها ول کن معامله نیستند . مثل کتک خورده ی خونین و مالین ِ بهروز وثوقی هستم در فیلم های قبل از انقلاب و امید است که زیر پلی ،کنار جاده ای ته کوچه ی طاق و رواق داری، پشت در خانه ی یاری در دیاری ، پای درخت کاجی چیزی ، تلف شوم .
آمین ! 

آرامگاه
شیخ بهایی  در مشهد داخل حرم مطهر رضوی بعد از رواق وسیع
امام خمینی مزاری سنگی با پوششی شیشه ای قرار گرفته است. این مزار مربوط به عالم و
دانشمند ایرانی بها الدین محمد بن حسین عاملی معروف به شیخ بهایی است که تمامی
زائران حرم امام رضا (ع) چه قبل و چه بعد از زیارت در مسیر قبر ایشان قرار می
گیرند و برای ایشان فاتحه ای می خوانند. علت دفن وی در این مکان این است که او در زمان خود کلاس های درسش
را در آنجا برگزار می کرده و بنا به وصیتش او را در این مک
آرامگاه
گیرند و برای ایشان فاتحه ای می خوانند. علت دفن وی در این مکان این است که او در زمان خود کلاس های درسش
آرامگاه
داشتم با لپ‌تاپم کار می‌کردم که نگاهم به سکه‌ها و اسکناس‌های یورویی افتاد که گوشه میزم انداخته بودم. سریعاً سوالی به ذهنم آمد که چه طرح‌هایی در این سکه‌ها و اسکناس‌ها استفاده شده؟ کنجکاو شدم؛ این پول‌ها چگونه طراحی شده‌اند که تمام کشورهای اتحادیه اروپا بر این طراحی اتفاق نظر یافته‌اند؟ آن‌هم این تعداد کثیر کشور اروپایی با فرهنگ‌ها و بناها و نمادهای مختلف و متعدد.
در طراحی سکه‌ها و اسکناس‌ها دقیق شدم. پی بردم در طرح اسکناس‌ها مکان
در پایگاه اینترنتی امام علی (ع) این امکان وجود دارد که کاربر به صورت مجازی از بخشهای مختلف حرم مطهر بازدید کند و این امکان از طریق تصاویر سه بعدی 360 درجه با دقت بالا از بیش از 40 بخش مختلف حرم مطهر امیرالمومنین (علیه السلام) و رواق های صحن شریف و ورودی ها و خیابان های منتهی به حرم مطهر علوی فراهم شده است تور مجازی حرم مطهر
پیر پالان‌دوز  آرامگاه شیخ محمدعارف عباسی معروف به پیر پالان‌دوز در شمال شرقی حرم مطهر واقع شده است. پیر پالان‌دوز از عارفان و پیران سلسله ذهبیه بود.
شیخ طبرسی  آرامگاه فضل بن حسن طبرسی مشهور به شیخ طبرسی در قسمت شمالی حرم مطهر قرار دارد. بد نیست بدانید که لقب شیخ طبرسی امین‌الاسلام است.
شیخ بهایی  مقبره شیخ بهاءالدین عاملی معروف به شیخ بهایی در ضلع شمالی صحن امام خمینی (ره) واقع شده و مساحت بنای رواق آن حدود ۱۰۲ مترمربع است.
شیخ حرعاملی  
دو روز و نیم با خانواده توی بهشت امام رضا بودیم.
الان سوار اتوبوس شدم تا تنهایی برگردم خونه.
یکی از این حاج آقا های سمت خدا می گفت حرم امام رضا رو به اندازه دلتون وسعت بدید، حتی اگه هزار کیلومتر اون طرف تر هم می روید، باز هم توی حرم باقی بمونید.
به قول یکی از خادم ها، با دل بیاید زیارت نه با دست. 
خوش به حال بچه های مشهد، هروقت آقا بطلبه، یه نیم ساعت بعد میرسند حرم.
امروز رفتم باسه رفیق شهیدم، حاج محسن حاجی حسنی کارگر هم فاتحه خوندم.
چه میشه کرد که
تو ای صفای ضمیرم! چرا نمی آیی؟
چرا بهانه نگیرم؟ چرا نمی آیی؟ 
اگر حجاب ظهورت وجود تار من است
خدا کند که بمیرم! چرا نمی آیی؟ 
تو امر کن سر خود را بدست می گیرم
ببین چقدر دلیرم چرا نمی آیی؟
میان خلقت من با گل تو رابطه ای است 
من از تراب غدیرم، چرا نمی آیی؟ 
هوای دیدن سرداب غیبتت دارم 
به این رواق اسیرم، چرا نمی آیی؟
چند شبی از بلندترین‌شان در هزاروسیصدونودهشتمین سال هجری شمسی می‌گذرد و چند صباحی بیش به کریسمسِ دوهزاروبیستم باقی نیست... در این شبِ خلوتِ سردِ تاریک، دل امیرعلی نیز چنین می‌نماید... اما گاه‌به‌گاهی آهوانِ سرکشِ امید بر این پرده‌ی تاریک نقش‌هایی دل‌فریب به‌جای می‌گذارند... امیرعلی دل در گرو خالق این آثار دارد...
فی‌الحال فال امسال حافظ شیرین‌سخن -که حسین برایم باز کرد- مطلعی باشد بر این داستان امیرعلی...

رواق منظر چشم من آشیانه
پاورپوینت بررسی معماری مسجد محمد رسول الله شیراز
دید کلی :در این فایل مسجد محمد رسول الله واقع در شیراز مورد تحلیل قرار گرفته است. این فایل در قالب پاورپوینت ودارای 14 اسلاید قابل ویرایش می باشد. این فایل برای رشته معماری تهیه شده است.

توضیحات کامل :پاورپوینت بررسی معماری مسجد محمد رسول الله شیراز

دو ورودی برای این مسجد در نظر گرفته شده که توسط رواق  که یک عنصر مهم در طراحی مساجد ایرانی محسوب می شود، به یکدیگر اتصال داده شده اند. دیوار آجری
عمران عراق
بعد از روی کار آمدن عباسیان(۶۵۶_۱۳۲هـ.ق)، عمران بغداد پایتخت عباسیان شد.
شهر بغداد درقرن دوم هـ.ق به دستور «منصور» بر  مبنای نقشه ی «مدور» ساخته شد
وتا قرن هفتم هـ.ق پایتخت اسلام بود. اکثر بناها ی این شهر در اثر حمله های مغولان
در قرن هفتم هـ.ق و تیموریان در قرن نهم هـ . ق تخریب شد .یکی از دلایل ویرانی این بناها استفاده
از«خشت خام»در مصالح ساختمانی آن بوده است.از دوره ی عباسیان در این شهر دو بنا
به نام های«قصر عباسی»ومدرسه المستنصریه
معماری عراق
بعد از روی کار آمدن عباسیان(۶۵۶_۱۳۲هـ.ق)، معماری بغداد پایتخت عباسیان شد.
شهر بغداد درقرن دوم هـ.ق به دستور «منصور» بر  مبنای نقشه ی «مدور» ساخته شد
وتا قرن هفتم هـ.ق پایتخت اسلام بود. اکثر بناها ی این شهر در اثر حمله های مغولان
در قرن هفتم هـ.ق و تیموریان در قرن نهم هـ . ق تخریب شد .یکی از دلایل ویرانی این بناها استفاده
از«خشت خام»در مصالح ساختمانی آن بوده است.از دوره ی عباسیان در این شهر دو بنا
به نام های«قصر عباسی»ومدرسه المستنصر
برگزاری جلسات مباحثه کتاب طرح کلی در استان خراسان رضوی، هر یک شنبه، در منطقه کوهسنگی مشهد و هر دوشنبه در منطقه شهید فرامرز عباسی و جلسه مباحثه در حرم مطهرامام رضا علیه السلام، رواق حضرت زهرا سلام‌الله علیها برگزار می‌شود.
خدا قوت بچه‌ها جوان‌ها از هر قشری باید بدانند آینده‌ی این کشور متعلق به آن‌ها و دست آن‌هاست. امروز شما هستید که فردای این کشور را با دستان و اراده‌ی خودتان می‌سازید و طراحی می‌کنید. ۱۳۸۵/۹/۲۲
ادامه مطلب
امشبی که‌ خانه‌ی موسی بن جعفر روشن است
آسمان عرش هم چندین برابر روشن است
بضعه‌ی طاهاست این مولود شیرین و ملیح
که به یُمنِ مَقدمش‌ چشم پیمبر روشن است
جلوه فرموده علی دوم از آل علی
بی‌گمان امشب دل اولادِ حیدر روشن است
چشم ظاهر را ببند و چشم باطن باز کن
تا ببینی پهنه‌ی گیتی سراسر روشن است
نورباران است صحن از همت خدام او
این‌حرم‌ این‌روزها یک جور دیگر روشن است
چشم‌های زائران را خوش نوازش می‌کند 
چون‌چراغ گنبدش با نور کوثر روشن است
در قیاس
الان درست چهار سال و نه ماه میشه که نتونستم بیام به دیدارتون .
نتونستم با پای جسمم داخل رواق‌هاتون قدم بزنم، نتونستم با چشم سرم ضریح و گنبدتون را ببینم...اما تا دلتون بخواد با پای دل راهی حرم‌تون شدم... هر وقت حس غربت گرفتم با حضور قلب بیشتری سلامتان دادم سلامی که من بیچاره از شنیدن جوابش عاجزم اما مطمئنم جوابی داره... هر وقت سلام دادم دیگه غربت واسم رنگ باخت ...آغوش شما که دور و نزدیک نداره... سایه لطف و کرمتون که مسافت نمیشناسه.
هر وقت دلم تنگ می
یکی از معضلات بسیاری از شهرها بزرگ و پایتخت ها، آلودگی هوا و پدیده وارونگی می باشد که برای مقابله با این آلودگی ها به وجود آوردن محیطی برای محوطه ی فضای سبز، (محوطه سازی – لند اسکیپ) در اطراف ساختمان یا پشت بام منازل آن را به کار می برند که این مورد باعث جذب آلودگی هوا و در نتیجه خارج کردن اکسیژن خواهد شد.
در محوطه سازی (لند اسکیپ) همیشه با گیاهان متنوع و گوناگونی نیز سروکار داریم. به دلیل آن که در فضای سبز از گیاهان مختلفی استفاده می شود. همیشه
یکی از معضلات بسیاری از شهرها بزرگ و پایتخت ها، آلودگی هوا و پدیده وارونگی می باشد که برای مقابله با این آلودگی ها به وجود آوردن محیطی برای محوطه ی فضای سبز، (محوطه سازی – لند اسکیپ) در اطراف ساختمان یا پشت بام منازل آن را به کار می برند که این مورد باعث جذب آلودگی هوا و در نتیجه خارج کردن اکسیژن خواهد شد.
در محوطه سازی (لند اسکیپ) همیشه با گیاهان متنوع و گوناگونی نیز سروکار داریم. به دلیل آن که در فضای سبز از گیاهان مختلفی استفاده می شود. همیشه
یکی از معضلات بسیاری از شهرها بزرگ و پایتخت ها، آلودگی هوا و پدیده وارونگی می باشد که برای مقابله با این آلودگی ها به وجود آوردن محیطی برای محوطه ی فضای سبز، (محوطه سازی – لند اسکیپ) در اطراف ساختمان یا پشت بام منازل آن را به کار می برند که این مورد باعث جذب آلودگی هوا و در نتیجه خارج کردن اکسیژن خواهد شد.در محوطه سازی (لند اسکیپ) همیشه با گیاهان متنوع و گوناگونی نیز سروکار داریم. به دلیل آن که در فضای سبز از گیاهان مختلفی استفاده می شود. همیشه
سجاد - به بهانۀ گام دوم صحبت‌های پیشین بسیاری تکرار شده است، اما کم‌تر سخنی در بیان لُب گام دوم رانده شده و کم‌تر قلمی بر تبیین صاف و ساده و بی‌شیله‌پیلۀ بیانیه رفته و کم‌تر بحثی دیده‌ایم که خود متن آن بیانیه را کافته و بن‌مایۀ خود آن بیانیه را بیرون ریخته باشد. تا جایی که در فاصلۀ انتشار بیانیه تا عید نوروز کم‌تر دیدیم تفسیر و تاویلی دو جمله‌ای و خلاصه از اعزۀ صاحب نظر حول گام دوم، که با خلاصۀ دو جمله‌ایِ آقا در رواق امام مشابه باشد: «ا
سجاد جلیلی - به بهانۀ گام دوم صحبت‌های پیشین بسیاری تکرار شده است، اما کم‌تر سخنی در بیان لُب گام دوم رانده شده و کم‌تر قلمی بر تبیین صاف و ساده و بی‌شیله‌پیلۀ بیانیه رفته و کم‌تر بحثی دیده‌ایم که خود متن آن بیانیه را کافته و بن‌مایۀ خود آن بیانیه را بیرون ریخته باشد. تا جایی که در فاصلۀ انتشار بیانیه تا عید نوروز کم‌تر دیدیم تفسیر و تاویلی دو جمله‌ای و خلاصه از اعزۀ صاحب نظر حول گام دوم، که با خلاصۀ دو جمله‌ایِ آقا در رواق امام مشابه با
چگونه سخن‌رانان با تکرار سخنان خودشان به بهانۀ تبیین گام دوم، بیانیه را به حاشیه راندند؟
به بهانۀ گام دوم صحبت‌های پیشین بسیاری تکرار شده است، اما کم‌تر سخنی در بیان لُب گام دوم رانده شده و کم‌تر قلمی بر تبیین صاف و ساده و بی‌شیله‌پیلۀ بیانیه رفته و کم‌تر بحثی دیده‌ایم که خود متن آن بیانیه را کافته و بن‌مایۀ خود آن بیانیه را بیرون ریخته باشد. تا جایی که در فاصلۀ انتشار بیانیه تا عید نوروز کم‌تر دیدیم تفسیر و تاویلی دو جمله‌ای و خلاصه
خاطره یادت باشد
خاطره : یادت باشد…

خاطره یادت باشد…آنقدر از خوندن کتاب لذت بردم که دلم نمی اومد کلش رو یک جا بخونم، ریز ریز می خوندم و از خوندنش لذت می بردم.اما آخر کتاب رو گذاشتم تو حرم بخونم.نشستم رو به روی ضریح،حس و حال کتاب انگار با حس زیارت گره خورده بود،می خوندم و اشک می ریختم،صورتم خیس خیس شده بود و زمان از دستم در رفته بود…نزدیک اذان /بود…خیلی دوست داشتم کسان دیگری رو هم تو این حس زیبا شریک کنم،کاش می شد خیلی ها این کتاب رو می خوندن
چگونه سخن‌رانان با تکرار سخنان خودشان به بهانۀ تبیین گام دوم، بیانیه را به حاشیه راندند؟
سجاد جلیلی - به بهانۀ گام دوم صحبت‌های پیشین بسیاری تکرار شده است، اما کم‌تر سخنی در بیان لُب گام دوم رانده شده و کم‌تر قلمی بر تبیین صاف و ساده و بی‌شیله‌پیلۀ بیانیه رفته و کم‌تر بحثی دیده‌ایم که خود متن آن بیانیه را کافته و بن‌مایۀ خود آن بیانیه را بیرون ریخته باشد. تا جایی که در فاصلۀ انتشار بیانیه تا عید نوروز کم‌تر دیدیم تفسیر و تاویلی دو جمله
الحمدالله رب العالمین علی کل حال.... 
نمیدونم برای کدوم نعمت ازت تشکر کنم
فقط این چند روز انقدر لطفت روی سرم بارید که هرلحظه فقط دلم میخواست بغلت کنم و ازت تشکر کنم
ممنونم ازت خدایا که شدم امام رضایی
ممنونم ازت امام رضا جان جان
بخاطر مهمون نوازی خوبتون
اخ که چقدر برف روز اول لذت بخش بود
نقل از آسمون میبارید.... 
و احساس میکردم همه این هارو برای حال دل من تدارک دیدید
میدونید چقدر من عاشق برفم
وقتی ساعت 4صبح از ون پیاده شدیم برف شروع به باریدن کرد
وقتی که از درب اصلی مسجد جامع اصفهان وارد حیاط مسجد می شوید، منظورم درب سمت میدان امام علی(ع) است نه درب سمت مقبره علامه مجلسی، در دو طرف رواق سمت چپ که ورودی یک قسمت از آثار تاریخی است؛ دو جمله بر کاشی کاری ها نوشته شده است که خواندن آن انسان را به تامل فرو می برد.

(تصاویر از: مرتضی شایان)
به قلم دامنه: به نام خدا. همان‌گونه که گفته‌اند؛ در کتاب «تحفة الزائر» آمده که شیخ مفید ذکر کرده: پس از نماز زیارت حضرت امام رضا -علیه السّلام- مستحب است این دعا را بخوانند: دعا با این عبارت توحیدی آغاز می‌شود: «اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ یَا اللَّهُ الدَّائِمُ فِی مُلْکِهِ الْقَائِمُ » (منبع)

و این فراز دعا که در زیر می‌آورم، انسان را به اوج توحید راهنمایی می‌کند و به درگاه خدا پیش می‌راند و دل انسان را به نجوا و زمزمه با خدا مشغول می
به قلم دامنه: به نام خدا. همان‌گونه که گفته‌اند؛ در کتاب «تحفة الزائر» آمده که شیخ مفید ذکر کرده: پس از نماز زیارت حضرت امام رضا -علیه السّلام- مستحب است این دعا را بخوانند: دعا با این عبارت توحیدی آغاز می‌شود: «اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ یَا اللَّهُ الدَّائِمُ فِی مُلْکِهِ الْقَائِمُ » (منبع)

و این فراز دعا که در زیر می‌آورم، انسان را به اوج توحید راهنمایی می‌کند و به درگاه خدا پیش می‌راند و دل انسان را به نجوا و زمزمه با خدا مشغول می
در داخل درب ضد سرقت تولیدی شرکت رواق ایمن چوب"RIC" دو نوع متریال به کار رفته است و قطعات و لوازم و یراق آلات مختلفی در ساختار آن استفاده شده اند تا در نهایت به یک ساختار امن برسد.
یکی اسکلت فلزی و دیگری چوب یک پارچه مورد استفاده که سبب ایستایی و مقاومت بیشترو البته افزایش وزن درب می شود. این تجهیزات در کنار یکدیگر درب ضد سرقت را تشکیل می دهند نبود هر یک از تجهیزات نقطه منفی ای برای محصول به حساب می آید.
قطعات: قفل , لوازم و یراق آلات

نویسنده : دکتر سید بشیر حسنی - حسین حق پناه
تصویرگر : سعید شفیعی
ویراستار : زهره جعفری
ناشر : کتاب رواق اندیشه
توضیحاتی پیرامون کتاب :
نویسنده در این کتاب، به عمد، از فضای علمی و تخصصی رسانه و ارتباطات خارج شده و متناسب با نیاز عامه مردم، به عنوان مخاطب اصلی «نهضت سواد رسانه ای»، محتوای خود را با بیانی ساده و روان، اما در قالبی جذاب و متفاوت ارائه کرده است.در بخش ابتدایی کتاب، مقدماتی در مورد سواد رسانه ای و لزوم پرداختن به «نهضت سواد رسانه ای
آستان امامزاده سیداحمد (علیه السلام) در بخش تخت شهرستان
بندرعباس، 60 کیلومتری شهر بندرعباس، دهستان تخت، روستای چاهستان واقع شده
است. بنای ساختمان بقعه شامل یک شبستان به مساحت تقریبی 200 متر مربع،
گنبد تک پوش، ایوان و رواق دورتا دور است.
به اعتقاد اهالی این امامزاده منسوب به امام موسی بن جعفر
(علیه السلام) می باشد که مورد تکریم و احترام اهالی منطقه و روستاهای
اطراف بوده و زائرین بسیاری از امارات متحده عربی جهت زیارت به این
امامزاد
دارم برای خواب می‌میرم. همه ذرات تنم از من متنفرند، به جز دست‌ها که مرتب می‌شویم و کرم می‌زنم. دانشکده‌ی معماری چیزهای زیادی به من یاد داد که یکی مراقبت از دست‌ها بود. دست‌ها آن خالقانی بودند که به فکرها تجسم می‌بخشیدند. ما را متوجه وجودشان کردند. به تماشایشان نشستیم و یاد گرفتیم چه‌طور از آن‌ها استفاده کنیم. دست‌هایمان را تربیت کردیم برای آفریدن. دانشکده‌ی ادبیات چیزی یاد من نداد. مرا هل داد در انبار کتاب‌ها و گفت بچر، بریز توی سرت. م
تاکنون پرده‌ی اول و یکی دو صحنه از پرده‌ی سوم را تکمیل کرده بود . سرشت موزون اثر به او اجازه می‌داد تا مدام آن را مرور کند و مصراع‌های دوازده هجایی را بدون مراجعه به متن ، اصلاح کند . فکر کرد که هنوز دو پرده مانده است ، و مرگش بزودی فرا می‌رسد . در تاریکی به خدا متوسل شد : اگر اصلاً وجود داشته باشم ، اگر یکی از تکرارها و خطاهای تو نباشم ، به عنوان مصنف دشمنان وجود دارم . به منظور پرداخت این نمایشنامه ، که شاید وجود مرا توجیه کند ، و بالطبع وجود ت
نظرنژاد_کدخدا:#چارپاره_تبری#سنگتراشون(1)هاده دلْ می حرفِ بَی شی گوشِ تِکسنگتراشون زَمْبه هَنتا دل بِئیتا «تَلی باغ» اَی بِمومه خلوتییَخّه ی سَر بَزّومه اَی گل بِئی(2)تا چلا بِشنُوسّه می « توو زخمه » رهبَل هِدائه عاشقی پَر ره چِتیمنتظر اِسّامه ماه ِ نالِ سَر شو کلاغ گِرنه مِه صور ِ خلوتی(3)در اِنه دیر جِه قطار دارنه مِجش اَتْکه لَنگِش هاده، هادِم دیمِ خِشهر چی اِسّمبه خیال هَسّو گِمون بِرمه نیشته خنده جارِ کیمه پِش(4)اَنده زِل بَزّومه تی صور
اآقا جان دریاب مرا، ببخش که هنوز در درس عشق به تو لنگ می زنم و پی دنیایم. نتوانستم دلم را آسمانی کنم و دم از آسمانی بودن می زنم، می دانم راه زیادی تا آدم شدن و آسمانی شدنم مانده؛     سخت است بیرون آمدن از فکر هیاهوی این دنیا.        کمکم کن بتوانم یک بیابان تشنگی را درک کنم و عطشم را باشهادت سیراب کنم.  آقا جان دورم از شما کمکم کن به آسمان نزدیک شوم.
Imam del tempoای آفتاب سایه نشین لوای تو / هر شب جبین به خاک نهد پیش پای توبرخیز دلبرا بنشین در رواق چشم /
تقدیم به سلطان دل ها، امام علی بن موسی الرضا(ع)

هوهوی باد می بردم تا مناره ات
می بینم آن بلندی شمس العماره ات
همچون کبوتری که پناهش تو بوده ای
پرمی زنم دوباره بسوی نقاره ات
گل می کند وجود من از بوی زائران
قربان آن حریم و شمیم بهاره ات !
دور تو را گرفته یکی، نه، چهار باب
آری؛ به چشم می خورد آن «چارپاره»ات
در هر رواق، آینه ها حرف می زنند؛
آقا ! چگونه درک کنم استعاره ات؟!
اینجا فقط برای گدایی نشسته ام
اذن دخول می طلبم، یا اشاره ات
ای ضامن تمام غزالان
بسم رب صاحب العصر و زمان
ابهت کوه توجهم را جلب کرد، مرا گفت: مبهوت عظمت اویم.
به سینۀ صحرا نگریستم، گفت: در کف او حلقه‌ای بیش نیستم.
عظمت دریا مبهوتم نمود، با غرش و خروش موجش فهماند که قظره ای از یم و برکت وجود اوست.
گسترۀ آسمان آبی جلبم کرد، ندایم آمد نشانی از سلطنتش را در بر دارد.
از باریدن ابرهایش سوال نمودم، گفتند: به عشقش می‌بارد و در فراقش می‌گرید و بر منکران فضلش می‌غرد.
از قامت سرو سوال کردم، گفت:قامتش مرا به قیام وا داشته.
از سبزی و نزه
آستان امامزاده سیداحمد (علیه السلام) در بخش تخت شهرستان
بندرعباس، 60 کیلومتری شهر بندرعباس، دهستان تخت، روستای چاهستان واقع شده
است. بنای ساختمان بقعه شامل یک شبستان به مساحت تقریبی 200 متر مربع،
گنبد تک پوش، ایوان و رواق دورتا دور است.
به اعتقاد اهالی این امامزاده منسوب به امام موسی بن جعفر
(علیه السلام) می باشد که مورد تکریم و احترام اهالی منطقه و روستاهای
اطراف بوده و زائرین بسیاری از امارات متحده عربی جهت زیارت به این
امامزاد
«قرار هشتم»؛ برای امام هشتم(ع)

توضیحات:
1- قرار هشتم: نام طرحی به مناسبت روز هشتم هرماه شمسی برای خدمت به مردم
2- تَکتُم: نام مادر حضرت رضا(ع)
3- بَست/صحن/رواق/حریم: نام مکان های گوناگون در حرم امامان
4- نقاره: وسیله ای ضربی که همراه با «کرنا» و «سرنا» در برخی حرم ها و در اوقات خاص نواخته می شود.
5-جامع: نام بزرگترین صحن حضرت رضا(ع)
6- نگین نشان: دوّمین ضریح امام رضا(ع) که در دوره نادرشاه ساخته شد، و اکنون بر روی سرداب مطهّر نصب است.
7- امین الله: از دعاهای
تقسیم بندی معماری تیموریان:‏‏  معماری این دوره را تقریبأ می توان به چهار مقطع تقسیم کرد:‏‏1) عمارات دوره تیمور (سلطنت در 782-808/1370-1405)‏‏2) عمارات دوره شاهرخ و گوهرشاد؛ پسر تیمور و همسرش (سلطنت در 1405-1447)‏‏3) ابنیه دوره سلطان حسین بایقرا (سلطنت در 873-911/1470-1506) و مشاور و دیوانسالار وی ‏علیشیر نوایی‏4) ابنیه قراقویونلوها (873-885/1380-1468) و آق قویونلوها (780-914/1378-1508) ؛ ترکمانهای ‏رقبای تیمور در غرب ایران(بلر و بلوم،1381،91)‏مشخصات معماری تیموریان: ‏یکی از وی
تاریخچه ساخت حرم امام رضا
حرم مطهر امام رضا(ع) با گذشت تاریخ و به‌ طور تدریجی بنا شده و رفته رفته گسترده شده است. در ساخت فضا های فعلی حرم، مردان و زنان گوناگونی در هر برهه ای از تاریخ کشورمان ایران، نقش بسزایی را ایفا کرده اند. هر کدام از کاشی ها و سنگ هایی که روی دیوارهای حرم نصب شده، گواه بر عشق پاک و ارادت این مردمان به حضرت رضا (علیه السلام) دارد. تاریخی که در کتیبه های حرم وجود دارد، نشان دهنده گذر از دوره سامانیان تا قاجاریه است. پس از شهاد
عملکرد سازمان ملل متحد در جنگ تحمیلی
منبع : فصلنامه رواق اندیشه، شماره 34 , شیرودی، مرتضی(1)
چکیده:
همواره سخن از برخوردِ ناعادلانه شورای امنیت، دبیر کل (دبیرخانه) و مجمع عمومی سازمان ملل متحد در فرآیند جنگ تحمیلی عراق علیه ایران می رود، اما جزئیات این برخورد، کمتر مطرح شده است. از این رو، مقاله حاضر در پی طرح جزئیات مواضع سه رکن مهم سازمان ملل متحد در قبال جنگ عراق علیه ایران است. اطلاع از این جزئیات، تحلیل صحیح تری را درباره چرایی اتخاذ مواضع
اگرچه پایتخت ایران تهران است، اما همگی به خوبی می‌دانند که قطب مذهبی ایران، استان خراسان رضوی است. حرم امام هشتم ما شیعیان در استان خراسان رضوی و در شهر مشهد واقع شده است و هر ساله مسلمانان زیادی از سراسر جهان برای زیارت به ایران سفر می‌کنند. حرم امام رضا (ع) همیشه پر از سوال‌های تاریخی بوده است که شاید خیلی‌ها از آن چیزی نمی‌دانند؛ حرم امام رضا علاوه بر صحن‌ها، رواق‌ها و معماری‌های پر راز و رمز، عجایب بسیاری نیز دارد که در ادامه به معرف
مزار سلطان میرعبدالله واحد شهید، نوه امام حسن مجتبی(ع) و بنا به گزارش برخی منابع تاریخی پدر حضرت عبدالعظیم حسنی در جنوب شهر هرات افغانستان قرار دارد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در هرات، مزار «سلطان میر عبدالله واحد شهید»، نوه امام حسن مجتبی (ع) و بنا به گزارش برخی منابع تاریخی پدر حضرت عبدالعظیم حسنی در جنوب شهر هرات افغانستان قرار دارد.
 این مکان مقدس همه روزه و به خصوص صبح‌های جمعه پذیرای مشتاقان و علاقه‌مندان خاندان پاک پیامبر اسلا
سلام
تو این پونزده سالی که تو فضای اینترنت سیر و سیاحت کردم، چه بسیار دوستان مجازی که برام حقیقی شدن و دیدمشون و بعضا حتی خونه مون اومدن و دوستی هامون خانوادگی شده و ادامه دار.
از همه جا هم بودن، از شیراز و بوشهر بگیر تا شمال و مشهد، از استرالیا بگیر تا انگلیس و اتریش و بلژیک...
اما بینشون چند تا دوست متاهل داشتم که دنبال فرزند دار شدن بودن و رنج بی فرزندیشون باعث بود برن تو لیست دعاهای خاص تو هر موقعیتی مثل اربعین و مشهد و ...
 الان که نگاه می کن
سلام دوستان 
امروز داشتم فکر میکردم چه فضایی رو تو ذهنم ترسیم کنم که برای شروع روز حس خوبی بهم بده کلی تخیلات خودمو پیاده کردم رو کاغذ و کلی تو اینترنت سرچ کردم تا به این تصویر رسیدم.
البته یه کوچولو توقعم بالاتره اما بیاید فکر کنید که حضور تو همچین جایی چقدر میتونه حال آدمو خوب کنه!
من از بچگی عاشق تراس و بالکن و ایوان بودم اما فرق اینارو درست نمیدونستم برا همین یکم تحقیق کردم و نتیجه تحقیقاتمو در اختیارتون قرار میدم.
اول از همه بیاید خارجکی

صحن های حرم امام رضا (ع)
حرم به لحاظ معنایی به فضای مربعی شکلی گفته می شود که در آن بقعه مبارکه ای قرار دارد و همچنین شامل گنبد، سنگ مرقد و ضریح است. حرم مطهر رضوی نیز از طرف جنوبی و شرقی به وسیله درب های طلاکاری شده به رواق‌‌ها و از طرف شمالی و غربی از طریق دو صفه بزرگ، به سایر رواق‌‌ها و مسجد بالاسر ارتباط دارد. حرم مطهر حضرت رضا (ع) در مشهد که در واقع مهمترین جاذبه گردشگری این شهر، یکی از حرم های مهم در جهان می باشد.حال بپردازیم به موضوع اصل
 مرقد
حضرت سید امیر احمد(ع) برادر امام رضا (ع) ملقب به شاهچراغ در شهر شیراز و جز مهمترین زیارتگاه های
شیرازی ها و البته مسافران داخلی و خارجی است که به شیراز سفر می کنند. مرقد
شاهچراغ همچون بسیاری از بناهای دیگر در طول تاریخ چندین بار بازسازی شد از جمله
اینکه در سال ۷۴۵ قمری ملکه تاشی خاتون مادر حاکم فارس، بارگاه
رو بهسازی کرد و علاوه بر ساخت مدرسه ای در این مکان، محلی برای استراحت و اطعام
مسافران و البته گنبدی بزرگ هم ساخت .شاه اسماعیل صفوی هم
پاورپوینت بررسی معماری مسجد جامع زواره

در این فایل مسجد جامع زواره واقع در اصفهان مورد تحلیل قرار گرفته است. این فایل در قالب پاورپوینت ودارای27 اسلاید قابل ویرایش برای رشته معماری تهیه شده است.
مشخصات فایل

تعداد صفحات
27

حجم
5405 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
ppt

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل
پاورپوینت بررسی معماری مسجد جامع زواره

مساحت این مسجد حدود 1200 متر مربع است و با مصالحی همچون آجر؛ سنگ؛ گچ و خاک ساخته شده و طرح آن مستطیلی شکل است و
آرامگاه
سعدی معروف به سعدیه محل زندگی و دفن سعدی، شاعر برجستهٔ پارسی‌گوی است. مقبره سعدی در انتهای خیابان بوستان در کنار باغ
دلگشا در شیراز قرار دارد.
محل فعلی آرامگاه  که در حال حاضر مزار
سعدیِ در آن است در گذشته خانقاه و محل عبادت های او و یارانش بوده است .این بنای
زیبا که تلفیقی است از هنر معماری قدیم و جدید ایرانی است به زیبایی آرامگاه سعدی
افزوده است . سنگ قبر در وسط عمارتی هشت ضلعی قرار دارد و سقف آن با کاشی‌های
فیروزه‌ای رنگ تزیین شده
به نام خدایِ مهربان‌مادرم" 
یا فاطمه (سلام الله علیها)! دلم برای سال‌های دوری که دخترت بودم تنگ شده...،
دلم برای هجده سالگی‌ام تنگ شده...،
دلم برای روضه‌ات...،
دلم برای بوسیدن خاک چادرت...، 
دلم برای آنوقت‌هایی که قبل از مادرم به شما (که مادر همه‌ی شیعیانید) می‌گفتم امتحانم را دعا کن، کنکورم را دعا کن، حاجتم را دعا کن و دعایم می‌کردی تنگ شده.
دلم برای گاه و بی‌گاه آمدن در خانه‌تان تنگ شده...
دلم برای ایجاد کردن شباهت‌های خیلی جزئی و ظاهری، بر
نقشه حرم امام رضا و خیابان های اطراف
چکیده مطلب
همه افرادی که به مشهد سفر می‌کنند، مهم‌ترین نکته بعد از رزرو هتل در مشهد، یاد داشتن نقشه حرم امام رضا و خیابان های اطراف حرم است.مسافر سلام در این مقاله می‌خواهد به شما کمک کند تا با آن آشنا شوید.
گردشگری تخصص ما و مشاوره سفر رسالت ماست.
آنچه در این مطلب مطالعه خواهید کرد:
نقشه حرم امام رضا و خیابان های اطراف آن
معرفی حرم امام رضا (علیه السلام)
صحن‌های حرم امام رضا
نزدیک حرم امام رضا مشهد
خیا
سلام دوستان 
امروز داشتم فکر میکردم چه فضایی رو تو ذهنم ترسیم کنم که برای شروع روز حس خوبی بهم بده کلی تخیلات خودمو پیاده کردم رو کاغذ و کلی تو اینترنت سرچ کردم تا به این تصویر رسیدم.

البته یه کوچولو توقعم بالاتره اما بیاید فکر کنید که حضور تو همچین جایی چقدر میتونه حال آدمو خوب کنه!
من از بچگی عاشق تراس و بالکن و ایوان بودم اما فرق اینارو درست نمیدونستم برا همین یکم تحقیق کردم و نتیجه تحقیقاتمو در اختیارتون قرار میدم.
اول از همه بیاید خارجکی
بسم الله الرحمن الرحیم
توی کارگاه مدرس گفت قد تا 25سالگی هم یک مقدار افزایش دارد
یادم آمد آخرین باری که قدم را اندازه گرفتم ترم یک دانشگاه بود آمدم و دوباره اندازه گرفتم 3سانتی متر قدم بلندتر شده است
حس ذوق مرگی خاصی در چشمانم موج میزند
خواستم شمارا هم درجریان بذارم شاید شما هم ذوق کنید

+وقتی در راه رفتن به کارگاه راننده به خانوم های همکار میگوید خانوم فلانی بی بی هستند ها وهمکار ها تعجب میکنند که چی؟بی بی؟یعنی چی؟

+برخلاف موج ها حرکت کردن
1

مؤسسه فرهنگى رواق حکمت

https://www.islamquest.net/fa

2

پایگاه اطلاع رسانی حوزه

https://hawzah.net/fa/Default

3

سایت اندیشه قم – حوزه علمیه

https://www.andisheqom.com/

4

مرکز ملی پاسخگویی به سوالات دینی

https://www.pasokhgoo.ir/

5

کتابخانه فقاهت

https://lib.eshia.ir/

6

اولین و تنها سایت جامع و تخصصی معرفی منابع تحقیق و پژوهش در حوزه علوم انسانی و اسلامی امام هادی علیه السلام

http://hadilib.ir/View/Home/Main.aspx

7

پرتال جامع علوم انسانی به آدرس www.ensani.ir  به منظور ایجاد مرکزی برای دسترسی و هم افزایی فعالیت
اشعار ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام-3
حریم تو بوی خدا می دهد
شمیم خوش ربّنا می دهد
رواق تو رونق فزای بهشت
ضریح تو دل را جلا می دهد
نسیمی که از کوی تو می وزد
دل عاشقان را صفا می دهد
هر آن کو ، که شد زائر کوی تو
دلش بوی مهر و وفا می دهد
حدیثی دل انگیزم آمد بیاد
پیامی که آن مقتدا می دهد
که«مَن زارَ عَبدالعَظیم بِرِِی»
که«مَن زارَ کَرب و بَلا»می دهد
تو آن سرو بالا بلندی که عشق
بدستت گُل« هَل اَتی »می دهد
تو از نسل پاکان و پاکی تو راست
و حق
<div
style="text-align: justify;">

<p><span
style="font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif; font-size:
small;"><a title="غار دره آل مشهد"
href="http://xn--ngb4azb01b.xn--ugbj4cj.net/%D8%BA%D8%A7%D8%B1-%D8%AF%D8%B1%D9%87-%D8%A2%D9%84-%D9%85%D8%B4%D9%87%D8%AF"
rel="noopener noreferrer" target="_blank">غار دره آل
مشهد</a></span></p>

<p><span
style="font-family: tahoma, arial, helvetica, sans-serif; font-size:
small;">غار دره آل مکانی ست با دهانه بزرگ و دیدنی و دیوارهای مرتفع و
بلند که چشمه ای در مجاورت آن قرار دارد. این غار در ۲۵ کیلومتری شمال شرق مشهد
در مسیر را
بسم الله الرحمن الرحیم

در این مقاله در هر قسمت به تعریف واژه های معماری سنتی ایران میپردازیم.در این بخش به واژه هایی که با حرف (د،ذ،ر،ز،س،ش،ص،ض) شروع میشوند میپردازیم.
دارافزین : نوعی ” تارمی که جلو اتاق یا ایوان درست کنند ” تارمی های نخست از چوب بوده ، ولی بعدها برای ساختن آنها از فلز هم استفاده می کردند .

دالان در واژه نامه معماری سنتی : دالان راهرویی بوده که در آغاز خانه ها ، سراها ، کاروانسرها ، زیارتگاه ها و …قرار داشت و چنان که از نا
یاهو
سال 2008 و کمی قبل تر از آن منچستریونایتد یک تیم فوتبال نبود، یک ماشین گلزنی بود. مثلث آتشین تیم فرگی به هیچ تیمی امان نمی داد و شیرین تا قهرمانی اروپا رفت. حتی پدرم که از سال های جنگ روحیه استکبارستیزی محکمی دارد، آن سال به طرز عجیبی طرفدار این تیم انگلیسی بود. با وجود رونالدو تکنیکی، توز تیزپا و رونی گلزن، حجم آدرنالینی که فوتبال به خونت وارد می کرد باورنکردنی بود. این اولین مثلث آتشینی بود که در زندگی تجربه کردم. و خیلی زود متوجه شدم مثل
در اکثر زبان‌های کهن واژه‌ای وجود نداشته که مترادف رنگ آبی باشد و در بسیاری از زبان‌های امروزین هم از یک واژه برای اشاره به رنگ سبز و آبی استفاده می‌شود. ویلیام گلدستون دانشمند و سیاستمدار بریتانیایی از اولین افرادی بود که در سال ۱۸۵۸ به تحقیق در مورد این زمینه پرداخت. وی با بررسی اودیسه و دیگر متن‌های یونانی باستان متوجه شد که هیچ چیزی با رنگ آبی توصیف نشده و گویا اصلاً برای یونانی‌ها با وجود زبان و ادبیات بسیار غنی خود رنگ وجود نداشت

(مشهد مقدس. مرداد 1398)

عاصم طالبی دارابی. دوره‌ی سربازی. تهران. ۸ مرداد ۱۳۹۸.

و

دامنه. ۱۳۶۵. داراب‌کلا. ارسالی سید علی‌اصغر

علی طالبی دارابی. قم. ۱۱ مرداد ۱۳۹۸.

علی. امیر. ابوالفضل. ۱۱ مرداد ۱۳۹۸.

و

بزرگراه حرم تا حرم. قم_گرمسار_مشهد. مرداد ۱۳۹۸

دامنه‌ی ابری دامغان

سازه‌ی تاریخی سبزوار

دامنه. خوش‌ییلاق. جاده‌ی شاهرود_آزادشهر

دامنه. هتل  گلشن رضوی مشهد

مراسم نماز شکر پس از خطبه‌ی عقد عاصم طالبی دارابی و

(مشهد مقدس. مرداد 1398)

و

و

دامنه‌ی ابری دامغان

سازه‌ی تاریخی سبزوار

مراسم« نماز شکر» پس از خطبه‌ی عقد عاصم طالبی داراب
 مناقب هفت گل در مدح امام زمان (عج)

چو گشت در تتق چنبری نهان گوهر
بریخت کوکب دُرّی بر آسمان گوهر

نثار انجم رخشنده بر مجرّه ببین
چو جوهری که در آرد به ریسمان گوهر

چو لعبتی که کنندش نثار در دامن
ستاره ریخته در ذیل کهکشان گوهر

برین طبقچه پیروزه بین ز دُرّ عدن
درون خوان زمرّد ز اختران گوهر

شهاب بین که بسان سنان رویین تن
چگونه ریخته بر طرف هفت خوان گوهر

ز دود تیره که بر شد به سقف دود اندود
گرفت آتش رخشنده در میان گوهر

برین رواق روان درنگر به سیّا
پاورپوینت نقد و بررسی مسجد امام اصفهان(مسجد مهدیه)

فرمت فایل : pptx
حجم : 6793

صفحات : 55

گروه : پاورپوینت

توضیحات محصول :
پاورپوینت مسجد امام اصفهان
عنوان :نقد مسجد امام اصفهان
معروف به: مسجد مهدیه، مسجد المهدی، مسجد جامع عباسی، مسجد سلطانی جدید، مسجد شاه موقعیت: ضلع جنوبی میدان امامسال تاسیس: 1020 هجری (دوره شاه عباس اول)معمار: استاد علی اکبر اصفهان و ناظر ساختمان محب علی بیک اللهخطاط: علیرضا عباسی، عبدالباقی تبریزی، محمد رضا امامی، محمد صال
کلیسای پیتر و پل سن پترزبورگ

کلیسای جامع پیتر و پل سن پترزبورگ، بنایی متعلق به اوایل قرن ۱۸ بوده و فضای داخلی آن شکوه باروکی را منعکس می‌کند.
ساخت کلیسا پیتر (پتر) و پل که داخل دژی به همین نام در کرانه رود نِوا در سنت پترزبورگ قرار دارد در سال ۱۷۱۲ آغاز شد. این بنای جدید را برای جایگزینی با کلیسای چوبی و کوچکی به همین نام ساختند که اندکی بعد از تأسیس شهر سنت پترزبورگ توسط پتر کبیر در دژ پیتر و پل در سال ۱۷۰۳ ساخته شده بود. معمار ایتالیایی «دوم

سبک معماری در دوره رنسانس در اروپا
کلیسای سان فرانسیکو یک بازسازی ساختار گوتیک که مانند سانت آندن به گونه ای بود که سر در برخوردار از طاق پیروزی روحی را در خود داشت و متأسفانه این بنا ناتمام باقی مانده است
مشخصات فایل

تعداد صفحات
37

حجم
0 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
doc

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل
کلیسای سان فرانسیکو یک بازسازی ساختار گوتیک که مانند سانت آندن به گونه ای بود که سر در برخوردار از طاق پیروزی روحی را در خود داشت. و متأسفانه این ب

سبک معماری در دوره رنسانس در اروپا
کلیسای سان فرانسیکو یک بازسازی ساختار گوتیک که مانند سانت آندن به گونه ای بود که سر در برخوردار از طاق پیروزی روحی را در خود داشت و متأسفانه این بنا ناتمام باقی مانده است
مشخصات فایل

تعداد صفحات
37

حجم
0 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
doc

دسته بندی
معماری

توضیحات کامل
کلیسای سان فرانسیکو یک بازسازی ساختار گوتیک که مانند سانت آندن به گونه ای بود که سر در برخوردار از طاق پیروزی روحی را در خود داشت. و متأسفانه این ب
مسجد گوهرشاد مشهد
به حرم حضرت امام رضا (علیه السلام)  که بروید، در جنوب آن مسجدی زیبا خواهید دید که به مسجد گوهرشاد معروف است.این مسجد به دستور گوهرشادبیگم همسر شاهرخ در عهد تیموری در مشهد ساخته شد.مسجد گوهرشاد مشهد دارای قدمت تاریخی و معماری زیبایی است.که همواره گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.این طور به نظر می رسد که این مسجد به دلیل مجاورت حرم امام رضا و همچنین زیبایی‌های هنری آن، پربازدیدترین مسجد ایران محسوب می شود.در گذشته این مسج
هر ساله حدود ۲۰ میلیون زائر به قصد زیارت امام هشتم شیعه ها وارد شهر مشهد مقدس میگردند . درصورتی که دوران زمان متعددی است که به مقبره امام رضا ( ع ) مشرف نشده‌اید بی تردید متعجب خواهید شد , چون تغییرات اکثری در بقعه انجام یافته و وسعت آن نسبت به سال‌های قبلی یک‌سری برابر شده‌است . احتمال دارد همگی شما اطلاعاتی اگرچه کم در رابطه بقاع امام رضا ( ع ) دارید , ولی آیا می‌دانستید تاریخچه‌ای جالب در دل این مقبره آرامش‌بخش

(مشهد مقدس. مرداد 1398)

و

و

دامنه‌ی ابری دامغان

سازه‌ی تاریخی سبزوار

مراسم« نماز شکر» پس از خطبه‌ی عقد عاصم طالبی دارا
یک دسته
گل زغزل های ناب عشق

صد السلام
منتظر یک جواب عشق

شعرم
رسید تا به خیابان خسروی

گویا
گرفته قافیه عزم شتاب عشق

تا
شاعرانه تکیه به باب الجواد زد

اشکم نشد
حریف حساب و کتاب عشق

اذن دخول،
حضرت سلطان اجازه هست؟

چشمی که
می دود پی تنها خطاب عشق

در لا به
لای همهمه ی زائرانتان

به به چه
مرقدی پر عطر گلاب عشق

مضمون
شعر من چقدر شاعرانه شد

جنس
لطیف عاطفه ی خواهرانه شد

قم را
خدا نوشته وادی سینای فاطمه

قم مرکز
نزول آیه ی موسی فاطمه

شهری که
فاطمه دا
‍ درود همراهان گرامی#نقد_شعر #انجمن_ادبی_شعر_باران #مدیریت_برنامه ؛#بانو_مریم_راد #مورخ؛۹۸/۴/۱۸سه شنبه#ساعت_شروع ؛2⃣2⃣*⃣*⃣*⃣*⃣*⃣به بال چلچله ها تیر تن فروشی خوردبهار از وجناتِ رواق افتادهو کوچه ای که پر از انتظار موعود استپس از طلوع شب از اشتیاق افتادهو تازه اول یک اتفاق تودرتو ستنهیب سرکش ابری عجیب بارانزا«چگونه شرح دهم لحظه لحظه ی خودرا»که ماهِ روی تو دستِ محاق افتادهدو چشمه ای که پر از خاطرات تاریخندکه زنده رود بمیرد برای رکنابادچگونه

(مشهد مقدس. مرداد 1398)

و

و

دامنه‌ی ابری دامغان

سازه‌ی تاریخی سبزوار

(مشهد مقدس. مرداد 1398)

و

و

دامنه‌ی ابری دامغان

سازه‌ی تاریخی سبزوار

ولادت
حضرت زینب کبرى علیها السلام در روز پنجم جمادى الاولى سال پنجم یا ششم هجرى قمرى در شهر مدینه منوّره متولّد گردیده، و جهان را به قدوم خویش مزین فرمودند.
نام، لقب و کنیه آن حضرت: نام مبارک آن بزرگوار زینب، و کنیه گرامیشان ام الحسن و ام کلثوم و القاب آن حضرت عبارتند از: صدّیقة الصغرى، عصمة الصغرى، ولیة اللّه العظمى، ناموس الکبرى، شریکة الحسین علیهالسّلام و عالمه غیر معلّمه، فاضله، کامله و ...
پدر بزرگوار آن حضرت، حضرت امیرالمؤمنین عل
باغ ارم شیراز یکی از زیباترین و قدیمی‎ترین باغ‎های ایرانی و ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو، در شمال غربی شهر شیراز، به فاصله کمی از کوه‎های بابا کوهی قرار دارد. درختان سربه فلک کشیده آن و باغی از گل‎های زیبا که همه و همه فضایی دلنشین و بهشتی  را رقم زده و هر بیننده را مسحور زیبایی خود می‎کند.
بهشت از کِی و چه کسی؟
با این‎که ممکن است تاریخ نگاشتن کمی حوصله شما را سر ببرد اما جالب است بدانید نام این باغ در سفرنامه‎های موجود از قرن دهم و
سروده مثل خورشید
بگذارید
بنویسم
از دشمنی
معذورم
و مثل طلوع
خورشید
چشم دیدن
همه را دارم!
 ماهشهر ع-بهار
رواقی مکتب تحمّل بی شکایت مصائب!
می گویند مکتب
رواقی هم مکتب جهان میهنی ست وهم مکتب خوب زیستن است،به تعبیری عبور از عسرت به
فرج است تا زندگی علیرغم رنج و مصائبش برای انسانها آسانتر شود زیرا میوه آگاهی که
بشریت را از چاه ویل تاریکی نجات داد چه در اسطوره های نیاکان اقوام شرق و غرب و
چه در زمانه یونانی گری تا عصر خرد باوری دکار ت و کانت ساده  ب
محوطه سازی در باغ ویلا
محوطه سازی باغ ویلا امروزه یکی از معضلات بزرگ شهر ها پدیده وارونگی و آلودگی هوا می باشد که یکی از راه های مقابله با این آلودگی ها در نظر داشتن و بوجود آوردن محوطه فضایی سبز( محوطه سازی – لنداسکیپ ) در اطراف ساختمان یا پشت بام منزل می باشد.که این امر باعث جذب آلودگی هوا و در نتیجه خارج کردن اکسیژن از خود می باشد.
در محوطه سازی ( لنداسکیپ )همیشه با گیاهان متنوع سروکار داریم چون گیاهانی که در فضای سبز مورد استفاده قرار

(مشهد مقدس. مرداد 1398)

و

و

دامنه‌ی ابری دامغان

سازه‌ی تاریخی سبزوار

دانشجو روزت مبارک
با توسعه تمدن ها امروزه دانش جایگزین انرژی شده است. وهرگونه اطلاعات و دانشی در حقیقت سرمایه های بزرگ و واقعی  آن سامان خواهد بود. بنابراین عقیده، دانشجو و همه ی کسانی که در تولید علم سهیمند سرمایه ها وذخیره های جهان هستند.
همه ایام ولحظات دانشجو وپژوهندگان علم ومعرفت، با برکت وارزشمند است. امر دانش پژوهی ،مبارزه ورویارویی با گمراهی ونادانی و بزهکاری وفقر وفلاکت است.
جناب ابلیس بزرگترین عامل دعوت کننده ومشوق  به فقر
سی تیر سالروز شهادت روحانی غیور و منبری تأثیرگذار و کم نظیر معاصر،
حاج احمد کافی است. چندی پیش مصاحبه ای با حجت الاسلام ماندگاری جهت تدوین تاریخ
شفاهی خاطرات ایشان داشتم. ایشان خاطره ای از مراسم تشییع آن خطیب توانا نقل کرد
که خواندنش خالی از لطف نیست:

اوایل تابستان سال 57 بود که انتشار خبری در شهر مشهد، موجی از انزجار
را بر ضد دستگاه حاکمیت به راه انداخت. خبر بسیار ناراحت کننده بود. خانواده ما هم
خود را در این مصیبت بزرگ، سهیم و داغدار می دا
تنوع بقعه‎ی پیربکران و تزئینات ارزشمند آن، از لحاظ ساخت و سبک معماری بسیار حائز اهمیت است.

?

تنوع معماری تاریخی پیربکران و تزئینات ارزشمند آن، از منظر ساختار کالبدی و گونه‎های معماری دارای اهمیت است. پیربکران، از نظر معماری هنری ‎و فنی در کشور ایران کم‎نظیر است. استفاده از تکنیک‎های مختلف گچی، آجری، سنگی، کاشی‎کاری، دیوارنگاری و طلاکاری و همچنین قرارگیری لایه‎ها بر روی یکدیگر و…گواهان این ادعا هستند. کتیبه‎های تاریخ‎دار و گونا
حضرت زینب کبرى علیها السلام در روز پنجم جمادى الاولى سال پنجم یا ششم هجرى قمرى در شهر مدینه منوّره متولّد گردیده، و جهان را به قدوم خویش مزین فرمودند.

نام، لقب و کنیه آن حضرت: نام مبارک آن بزرگوار زینب، و کنیه گرامیشان ام الحسن و ام کلثوم و القاب آن حضرت عبارتند از: صدّیقة الصغرى، عصمة الصغرى، ولیة اللّه العظمى، ناموس الکبرى، شریکة الحسین علیهالسّلام و عالمه غیر معلّمه، فاضله، کامله و ...
پدر بزرگوار آن حضرت، حضرت امیرالمؤمنین على بن ابیطال
به نام خدا
14 فروردین؛ بعدِ مهمانی بزرگ ، در حالی که اکثر مهمونها رفته اند و افراد باقی مانده در گوشه ای مشغول صحبت اند. دختری 20 ماهه به نام زهرا با پدرش مشغول بازیست که محمد به آنها ملحق می شود. پدر از دختر می‌‏پرسد: 
بازم دوست داری با محمد مشهد بری؟ و او بالحن شیرین و دلربایش پاسخ می‌‏دهد " بله" و این از همان بله هائیست که قند در دل محمد آب می‏‏‏‏‏‏‏‏‏‏‌کند. محمد دهه سوم ماه رمضان را جهت مسافرت به سیّد (پدر زهرا) پیشنهاد می‌‏دهد. و سید م
محوطه سازی
محوطه سازی چیست؟
به شیوه قرار دادن و استفاده از المان های مورد نیاز در یک فضا محوطه سازی یا در انگلیسی  Landscaping گفته می شود. یکی از بهترین معادل های فارسی برای واژه Landscaping "معماری منظر" است، اما رایج ترین معادل همان واژه "محوطه سازی" است.
معماری منظر به منظور مسطح کردن و آماده نمودن محوطه ساختمان ها و ایجاد فضای سبز است که مواردی مانند طراحی پیاده رو, خیابان سازی, شبکه های جمع آوری آب و فاضلاب و … را نیز در بر می گیرید.
گاهی محوطه زیبا ب
دانلود مداحی برای سال 98 مناسبت شب قدر از محمود کریمی 98 نوحه قشنگ (با کیفیت بسیار عالی)
Nohe Va Madahi shab ghadr 98 gashang az Mahmoad Karimi
دانلود مداحی شب قدر محمود کریمی 98 نوحه قشنگ (با کیفیت بسیار عالی)
در آستانه شب های قدر و شهادت حضرت علی (ع) مجموعه‌ای از بهترین مداحی شب های قدر اجرا شده توسط مداحان اهل بیت (ع) در سالهای اخیر را برای شما کاربران گردآوری کرده‌ایم. فایل‌های صوتی مداحی امام علی (ع) از لینک‌های زیر قابل دریافت است.
مخاطبان می توانند با کلیک بر روی ل
به قلم حجت‌الاسلام محمدرضا احمدی:  «دوا اینجا، شفا آنجا»
1. در سال 1383 استاد درس فقه سیاسی ما، جناب آقای پارسانیا، که معمولا به مباحث معرفت شناسی اشتیاق خاصی نشان می‌داد، در موضوع دین و تجدد، به اشعاری اشاره کرد که با کاشی کاری بر سردر مطب قدیمی شفاءالدوله نقش بسته بود. اصرار داشتند که حتما به آن مکان که درست در مقابل حرم مطهر قرار دارد رفته و آن اشعار را بخوانیم.

2. در روزی که به دلیل [حفظ سلامتی مردم]، درهای حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله عل
آیا قصد دارید در بهار یا تابستان خانه رؤیایی خود را بسازید؟ ما شما را تحت پوشش قرار داده ایم. این نقشه های خانه مدرن با عکس به شما کمک می کند تا با خانه های زیادی از عکس های عالی که ویژگی های جالب ، چیدمان باز و امکانات هوشمند را به نمایش می گذارد ، طراحی خانه خود را تجسم کنید.از نقشه خانه خود که قبلاً ساخته شده است عکس بگیرید؟ ما دوست داریم که آنها را برای اشتراک گذاری در این وبلاگ و در صفحات رسانه های اجتماعی خود ببینیم! امروز با شماره09127927904 تم
آموخت تا که عطر ز شیشه فرار راآموختم فرار ز یاران به یار رادل می کشید ناز من و درد و بار راکاموختم کشیدن ناز نگار راپس می کشم به وزن و قوافی خمار را گیرم که کرد خواب رفیقان مرا کسلگیرم که گشت باده ز خشکی ما خجلگیرم که رفت پای طرب تا کمر به گلناخن به زلف یار رسانم به فتح دلمطرب اگر کلافه نوازد سه تار را باید که تر شود ز لب من شراب خشکباید رسد به شبنم من آفتاب خشکدل رنجه شد ز زهد دوات و کتاب خشکاز عاشقان سلام تر از تو جواب خشکاز ما مکن دریغ لب آب دا
روزها و شب‌ها، بستر رخدادها هستند. طلوع و غروب وقایع، در بخشى از زمان صورت مى‏بندد و زمان و لحظه‏ها، هفته‏ها و ماه‏ها، و سال‌ها و قرن‌ها، مخلوق خدا، مولود طبیعت، مرهون نظام جارى و حرکات موزون عالم است و به ظاهر هیچ فرقى میان آن‌ها نیست. ولى قرآن کریم، همه ایام را یکسان نمى‏بیند. برخى از آن‌ها را ایام مبارک و مقدس مى‏داند که ماه رمضان و شب‌های قدر از جمله آن‌هاست.
در منظر قرآن، شب قدر، شب باارزش و پرفضیلت و با امور مهم و باعظمتى همراه اس

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها